Pierwsze oznaki awarii wózka widłowego

Wózki widłowe są zazwyczaj intensywnie eksploatowane i tym samym narażone na częste awarie. Może to wynikać nie tylko z nieprawidłowego użytkowania, ale również stopniowego zużywania się poszczególnych podzespołów. Aby uniknąć długotrwałych przestojów w zakładzie pracy, warto wykonywać regularnych przeglądów wózków widłowych. Pozwoli to na szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości. Jedną z najczęstszych oznak, świadczących o pogarszającym się stanie wózka, jest utrudniona praca wideł. Jeżeli mamy problemy z ich podnoszeniem i opuszczaniem, może to świadczyć o uszkodzeniu złączy lub zaworów.

Możliwe także, że to widły są problemem. Długotrwałe przenoszenie ciężkich ładunków może doprowadzić do ich wygięcia. Warto posiadać na stanie co najmniej jedna parę zamiennych wideł do wózków widłowych. Warto regularnie sprawdzać stan łańcucha i szukać śladów korozji lub pęknięć w naszym wózku widłowym. Wykrycie ich na wczesnym etapie pozwoli uniknąć kosztownego wypadku.

Co zrobić ze szwankującym wózkiem widłowym?

Zidentyfikowanie źródła awarii jest naszym kluczowym zadaniem. Dopiero z tą wiedzą możemy podjąć właściwą decyzję. Czasami wysłanie maszyny do serwisu jest nieuniknione. Chodzi między innymi o poważne awarie skrzyni biegów oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia karetki wózka widłowego. Wtedy potrzebna będzie pomoc specjalistów. Musimy pogodzić się z myślą, że nasz wózek prędko nie wróci do pracy. W przypadku naturalnie zużywających się podzespołów wystarczy posiadać na stanie wystarczająco liczbę części zamiennych.

Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku rozmaitych osprzętów, takich jak na przykład obrotnica do wózka widłowego. W przypadku uszkodzenia którejkolwiek części można stosunkowo szybko zamontować nowy egzemplarz. W ten sposób z minimum zredukować można zbędne przestoje przy rozładowywaniu ładunków. Aby zmniejszyć ryzyko awarii wózka widłowego, warto zainwestować w wysokiej jakości podzespoły i osprzęt. W ten sposób nasze wózki powinny o wiele lepiej znosić nawet bardzo intensywną eksploatację.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl