Oryginały czy zamienniki – jakie części do wózków wybrać?

Eksploatacja wózka widłowego wiąże się ze zużywaniem różnych jego elementów i części. Jest to zupełnie normalna sprawa, której nie da się uniknąć. Serwisowanie i naprawa wózka widłowego wiąże się z przestojami w pracy oraz z koniecznością poniesienia sporych kosztów naprawy. W związku z tym wielu przedsiębiorców korzystających z wózków widłowych poszukuje różnych metod oszczędzania na ich serwisie i naprawie.

Na rynku dostępne są różne rodzaje części do wózków widłowych. Można je kupować w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Oprócz komponentów oryginalnych, wielu użytkowników takich pojazdów użytkowych korzysta z tańszych zamienników. Warto zastanowić się nad różnymi dostępnymi opcjami przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnych części.

Oryginalne części do wózków widłowych

Decydując się na oryginalne części do wózków Jungheinrich można mieć pewność, że ich jakość jest bardzo wysoka, a naprawa będzie skuteczna. Oryginalne komponenty będą spełniać swoje zadania przez długi czas i nie ulegną uszkodzeniu nawet w przypadku częstego i intensywnego użytkowania. Oznacza to, że dzięki nim można maksymalnie odwlec w czasie kolejną ewentualną wizytę w warsztacie. Co prawda cena takich części jest wyższa w porównaniu z zamiennikami, ale dzięki wysokiej jakości zużywają się one wolniej i wystarczają na dłuższy czas. W perspektywie długofalowej oznacza to spore oszczędności.

Kiedy sięgnięcie po zamiennik jest dobrym pomysłem?

Oczywiście na rynku dostępnych jest mnóstwo zamienników części do wózków widłowych. Sięgnięcie po takie komponenty może być ryzykowne w przypadku części niskiej jakości pochodzących z nieznanego źródła. Jeśli jednak zamiennik posiada dobrą opinię mechaników i jest oferowany przez znaną firmę to kupno takiego elementu może mieć sens. Pomimo swojej niskiej ceny będzie on działać bezproblemowo przez długi czas. Decyzji o kupnie zamiennika nie warto jednak podejmować samodzielnie. O wiele lepiej jest spytać mechanika o opinię, który potwierdzi trwałość i jakość danej części lub odradzi jej kupno.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl