Opony do wózka widłowego – jakie wybrać?

Wózki widłowe są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego magazynu. Ich zakup wiąże się oczywiście z mniejszymi lub większymi kosztami, jednakże nabycie nowego pojazdu nie jest jedynym z dostępnych wariantów. Właściciel firmy może również postawić na wynajem wózków widłowych czy też zdecydować się na zakup używanych pojazdów. Podczas wybierania wózków widłowych należy zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę czy też stan techniczny w przypadku pojazdów używanych, ale również na rodzaj ogumienia. Na którą zatem opcję się zdecydować?

Jakie rodzaje ogumienia stosuje się w wózkach widłowych?

Kupując wózek widłowy, należy zwrócić uwagę także na rodzaj zastosowanego ogumienia. Dotyczy to zarówno zakupu nowego i używanego pojazdu, jak również wynajmu wózków widłowych. Do dyspozycji są modele z oponami pneumatycznymi diagonalnymi, oponami pneumatycznymi radialnymi i oponami superelastycznymi. Inną opcją są opaski superelastyczne i koła. Warto także zaznaczyć, ze opony do wózków widłowych występują w różnych wersjach kolorystycznych. Uniwersalne są opony czarne, a wersją niebrudzącą są opony w kolorze białej, szarej i zielonej.

Na korzyść opon pneumatycznych do wózków widłowych przemawiają dobra stabilność i trakcja oraz odporność na uszkodzenia ściany bocznej. Modele radialne zapewniają wysoki komfort jazdy, niskie opory toczenia i bardzo dobrą trakcję. Ich żywotność również jest nieprzeciętna. Opony pełne są odporne na przebicia, jednakże wymagają wymiany w specjalistycznych prasach hydraulicznych. Opaski do wózków widłowych z kolei zapewniają wysoką stabilność pojazdu i większą nośność oraz są odporne na przebicia. Najczyściej wybór pada na opony pneumatyczne i opony superelastyczne. Te drugie idealnie sprawdzają się w przypadku miejsc, gdzie istnieje duże ryzyko częstego przebicia opon. W ich przypadku znika problem z naprawą czy wymianą ogumienia. Niestety opony superelastyczne mają gorszą amortyzację od modeli pneumatycznych. Nie są zatem polecane w przypadku pracy na nierównej nawierzchni.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl