Jak dbać o baterię wózka widłowego

Wózki widłowe są jednymi z najpopularniejszych urządzeń, które swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim na magazynach, ale sprawdzają się również na terenach otwartych, umożliwiając tym samym przewóz różnych rzeczy. Wózki widłowe są w stanie sprawnie pracować przez wiele lat, jeśli odpowiednio o nie zadbamy.

Konserwacja

Regularna konserwacja wózków widłowych jest jedną z najważniejszych czynności, którą należy wykonywać w równych odstępach czasu. Jest to szczególnie ważne w wózkach elektrycznych, gdzie baczną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na baterię. Jak więc o nią dbać, by służyła możliwie jak najdłużej?

Ładowania

Bateria w wózku widłowym działania na nieco innej zasadzie niż te, które możemy odnaleźć w smartfonach. Pamiętać należy, że nie wolno jej rozładowywać do końca, ponieważ w najgorszym przypadku może dojść do uszkodzenia podzespołów wózka, a nawet samego silnika. Dobrą praktyką jest ścisłe określenie pory, w którym bateria będzie ładowana. Spadek poniżej 20% może stanowić już zagrożenie dla komponentów wózka widłowego.

Faktem przemawiającym za ładowaniem na niskim poziomie baterii jest to, że najczęściej podstawowe układy działają znacznie wolniej co przekłada się na gorszą wydajność pracy. Wraz ze wzrostem intensywności pracy zwiększa się również zużycie baterii. By odpowiednio zadbać o dobry stan baterii, nie warto podczas wykonywania codziennej pracy szarżować wózkiem - będzie to wymuszać znacznie częstsze ładowania.

Poziom wody i szybie ładowanie

W przypadku wózków widłowych elektrycznych woda jest jedną z substancji niezbędnych do prawidłowego działania. Niezbędne jest więc stałe kontrolowanie jej poziomu. By zadbać o baterię należy co 5-10 ładowań dolewać wody destylowanej w celu wyrównania do optymalnej wartości.

Ostatnią kwestią jest prędkość ładowania baterii. Niestety korzystanie ze sprzętu ładującego w szybszy sposób niż powinno się to odbywać będzie skutkować skróceniem żywotności baterii. Z opcji szybkich ładowań należy korzystać jedynie w ekstremalnych sytuacjach.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl