Akcesoria do wózków widłowych

Jednym z podstawowych aspektów decydujących o wyborze używanych wózków widłowych, jest oczywiście ich cena. Niestety, nie ma nic za darmo, stąd też zwiększone ryzyko awarii przy użytkowaniu tego typu urządzeń. Co najczęściej ulega awarii? Z jakimi kosztami należy się liczyć? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w poniższym artykule.

Widły samopoziomujące

Elementarną częścią, z której składają się wózki widłowe, są widły samopoziomujące. Z reguły to one ulegają największym awariom, gdyż oddziałują na nie z reguły największe obciążenia. Przy tak dużych oddziaływaniach, system samopoziomujący może zostać uszkodzony. Z reguły są to na tyle skomplikowane układy, że trudno je naprawić. Konieczna staje się ich wymiana. Ile zapłacimy za taki część? Koszt jednej pary to około 1000 złotych.

Pas z automatycznym napinaczem

Dzięki temu elementowi, wózek widłowy może zawiesić na widłach przewożone przedmioty. Automatyczny mechanizm napinający sprawia, że poszczególne pasy są dodatkowo stabilizowane, dzięki czemu wózek widłowy przewozi nawet ciężki sprzęt w sposób bezpieczny dla otoczenia. W tego typu rozwiązaniach, awarii ulegają najczęściej mechanizmy napinające. Łączny koszt takiego detalu, oscyluje w okolicach 60 - 100 złotych.

Bloczki podnoszące

Bloczki podnoszące to dość proste rozwiązanie, które potrafi zmienić tradycyjny wózek widłowy w żuraw. Posiada on specjalne zabezpieczenie, chroniące przed zerwaniem się przewożonego towaru. Bloczki te posiadają w swojej konstrukcji specjalne otwory, przez które można przeprowadzić widły wózka widłowego. Ich wytrzymałość sięga około 2.5 ton, choć na rynku można też znaleźć konstrukcje o znacznie mniejszej wytrzymałości. Ile trzeba będzie zapłacić za taki bloczek? Przeważnie jego koszt to około 700 złotych. Za mniej wytrzymałe modele możemy zapłacić nawet 200 złotych mniej.

Podsumowując, jeśli chcemy wykorzystywać używane wózki widłowe, konieczne będzie posiadanie do nich specjalnych akcesoriów zamiennych. Nie wymagają one dodatkowych modyfikacji układu napędowego i podnośnikowego, przez co ich montaż jest prosty i wygodny.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl