Wózki widłowe – kupić czy wynająć?

Wózki widłowe spotykane są w praktycznie wszystkich większych obiektach magazynowych. Maszyny te służą do załadunku, przewożenia i rozładunku towarów, które nierzadko ważą nawet kilkadziesiąt ton. Zakup tak wymagającego i kosztownego sprzętu powinien być dobrze przemyślany. Często jednak lepszym rozwiązaniem okazuje się wynajem wózków widłowych.

Zakup wózka widłowego

Kupno wózka widłowego jest sporą inwestycją. Przy podejmowaniu decyzji warto mieć na uwadze kilka kwestii, ze szczególnym wskazaniem na oczekiwany czas pracy maszyny. Jeżeli wózek widłowy użytkowany będzie jedynie okazjonalnie lub przez kilkadziesiąt minut w ciągu dnia, nie warto przepłacać. W ostateczności można zdecydować się na zakup modelu używanego, dzięki czemu da się sporo zaoszczędzić. W ten sposób można nie tylko obniżyć ponoszone koszty, ale również zyskać w pełni sprawną i użyteczną do przeprowadzania prac maszynę. Za zakupem nowego wózka widłowego przemawiać może gwarancja producenta, która nierzadko udzielana jest nawet na kilka lat. Kupujący zyskuje również pewność, że sprzęt nie był wcześniej użytkowany. Nowy wózek widłowy daje też często możliwość dostępu do bezpłatnego serwisu. Zakup modelu z drugiej ręki wiąże się niestety z ryzykiem występowania usterek w używanym wcześniej pojeździe.

Wynajem wózków widłowych

Na wynajem wózka widłowego przedsiębiorcy decydują się zwykle ze względu na aspekt finansowy. Wypożyczenie maszyny jest wydatkiem znacznie niższym, niż zakup nowego lub nawet używanego sprzętu. Takie rozwiązanie okazuje się bardzo opłacalne zwłaszcza w początkowym etapie działalności firmy, a także w przypadku okazjonalnej lub jedynie sezonowej eksploatacji wózka widłowego. Decydując się na wynajem, warto zwrócić uwagę na możliwość podpisania umowy zarówno długoterminowej, jak i na krótszy okres czasu. Nierzadko zapotrzebowanie na maszyny obejmuje zaledwie kilka dni, jednak w przyszłości zwiększa się do nawet kilku miesięcy w ciągu roku. W ostatecznym rachunku, możliwość wynajęcia wózków okazuje się rozwiązaniem mniej ryzykownym i kosztownym od zakupu.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl