W jakich branżach niezbędne są wózki widłowe?

W przedsiębiorstwach, które zajmują się przechowywaniem i przeładunkiem towaru, artykułem pierwszej potrzeby są wózki widłowe. O znaczeniu tych maszyn najłatwiej się przekonać, gdy któraś z nich ulegnie awarii. Może się to zdarzyć nawet w najdokładniej serwisowanych i przeglądanych pojazdach. Stały dostęp do sprawnego sprzętu zapewni wynajem wózków widłowych. Warto rozważyć taką możliwość skorzystania z wózków do przewożenia towaru na bliską odległość (podobnie jak dzieje się to w wypożyczalni samochodów).

Dlaczego WJO nazywa się wózkami widłowymi?

Wózki jezdniowe z operatorem (WJO), zwane najczęściej wózkami widłowymi, można podzielić na kategorie według napędu (elektryczne, spalinowe, LPG), miejsca przeznaczenia (halowe, terenowe) czy sposobu pracy (z bocznym przesuwem, wysokiego składowania). Jednak najczęściej bywają zaopatrzone w dwa płaskowniki, czyli widły do przenoszenia palet z towarem. Stąd ich nazwa, oznaczająca tak naprawdę różne odmiany pojazdów. Wynajem wózków widłowych oznacza możliwość szybkiego dostępu do każdej z nich.

Jakie branże najczęściej korzystają z wózków widłowych?

Trudno wyobrazić sobie pracę bez widlaków na wszystkich placach przeładunkowych. Przede wszystkim używa się ich w przemyśle – wyprodukowane towary trafiają do magazynów właśnie przy ich pomocy. Używa się ich w logistyce i transporcie, zarówno drogowym, jak również morskim czy lotniczym. Nie obędzie się bez nich żadna poważna hurtownia, zwłaszcza jeśli rozprowadza materiały budowlane, środki dla rolnictwa czy inne wielkogabarytowe towary. Często można je zauważyć pracujące w przemysłowych sklepach wielkopowierzchniowych. Przydatne bywają także w gospodarstwach rolnych.

Zawsze sprawne i gotowe do działania wózki każdego rodzaju

W Wielkopolsce działa wiele przedsiębiorstw w prawie każdej z tych branż. Jeśli chodzi o wynajem wózków widłowych Poznań i cały region mogą zaspokoić swoje potrzeby nie tylko w przypadku awarii czy zwiększonego ruchu w magazynach. Wiele firm dzięki takim usługom rezygnuje z prowadzenia własnego parku maszynowego, decydując się na sprawdzone rozwiązanie. Dzięki niemu w pełni sprawne, serwisowane i gotowe na każdą okazję wózki zapewniają ciągłość wyładunku i załadunku.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl