Używane wózki widłowe – co sprawdzić przed zakupem?

Wózek widłowy to podstawowy element wyposażenia wielu firm. Sprzęt ten wykorzystywany jest do rozładunku oraz załadunku towarów i produktów. W związku z tym, że koszt zakupu nowego wózka jest dosyć wysoki, przedsiębiorcy często decydują się na używane urządzenia. Warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem transakcji, aby jej w przyszłości nie żałować.

Kwestie formalne i ilość przepracowanych motogodzin

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić przed zakupem to sprawdzenie, czy prezentowany model posiada wszystkie niezbędne zaświadczenia i certyfikaty. Tego rodzaju sprzęty muszą być zarejestrowane w Urzędzie Dozoru Technicznego i być regularnie serwisowane. Analiza książki serwisowej pozwala sprawdzić, czy wózek był regularnie poddawany badaniom technicznym, i jakie prace były przy nim wykonywane. Warto wiedzieć, że maszyny dopuszczone do użytku na terenie Unii Europejskiej muszą mieć certyfikat CE. Decydując się na zakup wózka widłowego, należy sprawdzić ilość wypracowanych motogodzin. Pozwala ona stwierdzić, czy ze sprzętu korzystano okazjonalnie, czy też był on intensywnie eksploatowany.

Stan techniczny poszczególnych układów

Przed dokonaniem transakcji, warto również zwrócić uwagę na markę urządzenia. To ona w dużej mierze decyduje o trwałości sprzętu i cenach części zamiennych. Na rynku działa kilku godnych polecenia producentów tego rodzaju maszyn. Jeżeli kogoś interesują solidne wózki firmy jungheinrich Poznań jest miejscowością, na terenie której prowadzi się ich sprzedaż. Kupując używany wózek, należy sprawdzić jego silnik, lub stan techniczny akumulatora w przypadku urządzeń elektrycznych. Trzeba także przyjrzeć się bliżej widłom, odpowiedzialnym za przenoszenie ładunków. Kolejnym elementem, który powinien być poddany weryfikacji, jest maszt. W tym wypadku niepokój powinny wzbudzić odkształcenia lub jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Ostatnią rzeczą, jaką warto poddać oględzinom, są opony. Jeżeli mają widoczne ubytki lub pęknięcia, konieczna będzie ich wymiana, co wiąże się z dodatkowym wydatkiem.

Sprawdź naszą ofertę: Używane wózki widłowe

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl