Trzy powody, dla których magazyn musi posiadać wózek widłowy

Wózki widłowe są dziś nieodzownym wyposażeniem każdego magazynu. I to z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim oszczędzają one czas i pieniądze, ponieważ jest to najszybszy sposób na przewiezienie towaru z miejsca na miejsce. Nie ulega wątpliwości, że w o wiele krótszym czasie zrobią to, z czym znacznie dłużej musieliby sobie radzić ludzie. I nie tylko z powodu konieczności przeniesienia towarów z punktu A do punktu B, ale również dlatego, że w magazynach ma się do czynienia z pakunkami o dużych ciężarach, sięgających nie tylko kilkuset kilogramów, a czasami również kilku ton.

Po pierwsze, więc byłoby to czasami niewykonalne, a nawet gdyby można było to zrobić, takie operacje wiązałyby się z zaangażowaniem w nie wielu pracowników, co przecież wiąże się z ogromnymi kosztami. Oprócz tego, urządzenia te znacząco zwiększają efektywność wielu wykonywanych w magazynie prac.

Noszenie takich ciężarów przez ludzi było również dla nich ogromnie niebezpieczne. Poza tym, magazyny są przecież najczęściej halami wysokiego składowania. Dlatego umieszczanie tam towarów lub ściąganie ich z takich miejsc, to równie operacje zagrażające zdrowiu lub nawet życiu pracowników. Dzięki tym maszynom to niebezpieczeństwo znika. Widać więc, że wózki widłowe wpływają również na zwiększenie bezpieczeństwa pracy w magazynach.

Liczy się czas

W takim miejscu liczy się również szybkość obsługi. Klienci nie lubią długo czekać i chcą jak najprędzej otrzymywać swoje zamówienia, dlatego mechanizacja pracy jest tu niezbędna. Wózki oszczędzają również czas, gdy magazyny wypełnia się towarem lub uzupełnia zapasy.

Obecnie produkowane urządzenia tego typu pozwalają na dostosowanie ich do wielkości i specyfiki każdego magazynu. Można wybrać koła odpowiednie do nawierzchni i tego, czy będą pracować tylko w zamkniętych pomieszczeniach, czy też czasami na otwartym powietrzu. Są też oczywiście wózki elektryczne. Mogą być używane w halach, gdzie pracują ludzie lub zgromadzone są towary, które nie mogą mieć kontaktu ze spalinami.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl