Sytuacje, kiedy wynajem wózka jest bardziej opłacalny niż zakup

Wraz z dynamicznym rozwojem polskiej gospodarki pojawiają się nowe firmy budowlane, magazyny i centra logistyczne. Podstawowym narzędziem wykorzystywanym przez tego rodzaju podmioty jest wózek widłowy. Jeszcze do niedawna większość przedsiębiorstw decydowała się na zakup widlaka na własność, obecnie coraz większą popularnością cieszy się wynajem.

Wynajem korzystną opcją dla początkujących firm

Wózek widłowy do specjalistyczny pojazd przystosowany do przenoszenia dużych ciężarów. W sprzedaży dostępne są urządzenia zasilane silnikiem spalinowym, elektrycznym lub gazem. Pomimo swych niewielkich gabarytów i niepozornego wyglądu jest to kosztowny sprzęt, na którego zakup trzeba przeznaczyć przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wysokie koszty zakupu sprawiają, że nie każde przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na nabycie wózków. Dotyczy to w szczególności firm, które od niedawna działają na rynku. Tacy przedsiębiorcy często kupują tańsze i używane wózki widłowe na rynku wtórnym, których stan techniczny często pozostawia wiele do życzenia. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi wynajmu. Dzięki tej usłudze można korzystać z nowych widlaków, bez konieczności ich kupowania.

Elastyczne rozwiązanie dostosowane do potrzeb

Krótko lub długoterminowy wynajem wózków widłowych to świetne rozwiązanie także dla firm, które wykorzystują tego rodzaju sprzęt sezonowo. Możliwość wypożyczenia pojazdu na określony czas pozwala zoptymalizować koszty działania firmy i uniknąć niepotrzebnych wydatków związanych z koniecznością przechowywania i serwisowania sprzętu. W przypadku usługi wynajmu obowiązek utrzymywania należnego stanu technicznego wózka leży po stronie wypożyczalni.

Jeśli wózek ulegnie awarii, wypożyczalnia niezwłocznie podstawi pojazd zastępczy, co pozwoli przedsiębiorcy uniknąć przestojów w procesie produkcyjnym. Coraz więcej przedsiębiorców zaczyna rozumieć, że wraz z zakupem wózka widłowego ich kapitał zostaje unieruchomiony. Dzięki wynajmowi pieniądze są cały czas w obrocie i mogą pracować na rzecz firmy.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl