Największe zalety wózków widłowych

Magazynowanie towarów to jeden z najbardziej istotnych procesów w wielu zakładach przemysłowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, sklepach wielkopowierzchniowych czy nawet portach. Z tego względu we wszystkich tych miejscach wykorzystuje się wózki widłowe, gwarantujące sprawną i szybką obsługę. Wyróżniamy m.in. modele ręczne (zwane potocznie paleciakami), spalinowe (na benzynę), elektryczne i gazowe. W niniejszym artykule zostaną wymienione i pokrótce opisane kluczowe zalety tego typu pojazdów.

Uniwersalność i oszczędność czasu oraz pieniędzy to podstawowe korzyści

Wózki widłowe to pojazdy, dzięki którym przewożenie towarów oraz ich wykładanie na półki odbywa się wyjątkowo sprawnie. Jednym z ich głównych atutów jest uniwersalny charakter. Na rynku znajdziemy bowiem wiele różnych modeli dostosowanych do konkretnych przestrzeni, zadań czy rodzajów towaru. Najważniejsze jest to, że wózki widłowe pozwalają łatwiej wykonywać wszelkie czynności związane z magazynowaniem. Mowa tutaj nie tylko o rozładowywaniu i załadowywaniu, ale również sortowaniu, układaniu oraz spiętrzaniu dóbr zróżnicowanych pod względem gabarytów. Co więcej, wskutek wykorzystania tych maszyn znacznie sprawniej przebiega proces kompletowania zamówień. Oto korzyści wynikające ze stosowania konkretnych modeli wózków widłowych:

elektryczne - nie emitują spalin, są ciche, wyjątkowo proste w obsłudze i łatwo dostępne

spalinowe - odznaczają się wysoką wydajnością (możliwość działania przez wiele godzin) i są przystosowane do pracy w terenie, nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych gazowe - wyróżniają się niskimi kosztami eksploatacji i niewielkim poziomem głośności

Nie bez znaczenia jest również fakt, że dzięki wykorzystaniu wózków widłowych praca na magazynie zostaje przyspieszona, co skutkuje znaczną redukcją kosztów. Gdyby te same czynności miał wykonywać człowiek, to po pierwsze robiłby to wielokrotnie dłużej, a po drugie niektórych towarów nie byłby w stanie samodzielnie przenieść (a jeśli nawet, to byłoby to trudne i niebezpieczne). Ostatnia zaleta omawianych maszyn to możliwość ich łatwego i stosunkowo taniego wypożyczenia. Jeśli chodzi o sprzedaż wózków to Jung-Serwis to firma, która jest ich wiodącym dostawcą na rynku.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl