Najczęstsze awarie wózków widłowych

Wózki widłowe to pojazdy niezbędne nie tylko w każdym magazynie, ale również w zakładzie produkcyjnym, sklepie wielkopowierzchniowym czy nawet porcie. Odznaczają się one wysoką funkcjonalnością, ale są nieustannie eksploatowane w trudnych warunkach i pod dużym obciążeniem, w związku z czym od czasu do czasu ulegają różnym awariom. W takiej sytuacji konieczne jest ich oddanie do profesjonalnego serwisu. W niniejszym artykule zostaną opisane najczęstsze rodzaje awarii wózków widłowych.

Niesprawny silnik to nie jedyny problem

Wózek widłowy jest pojazdem o wytrzymałej konstrukcji, ale mimo to niekiedy się psuje. Wynika to ze specyfiki jego pracy. Na uszkodzenia są zdecydowanie najbardziej narażone silniki, w których w wyniku długotrwałego działania dochodzi np. do wycieku oleju. Czasami też zdarza się, że jednostka napędowa nie chce się w ogóle uruchomić albo funkcjonuje nierównomiernie, co w znacznym stopniu utrudnia osobie kierującej wózkiem wykonywanie obowiązków. Ponadto awariom ulegają widły - w tym przypadku powszechnym problemem jest ich wygięcie, ewentualnie skręcenie, skutkujące brakiem możliwości podnoszenia i opuszczania tego elementu. Niekiedy też uszkodzone zostaną tzw. połączenia liniowe, odpowiedzialne za moc maszyny i jej rozpędzanie się do właściwej prędkości. Inne usterki, z którymi często mają do czynienia kierowcy wózków widłowych, to m.in.:

  • awaria skrzyni biegów i układu kierowniczego
  • wyciek oleju z tzw. siłowników hydraulicznych
  • korozja, pęknięcie lub uszkodzenie przeciążeniowe łańcucha
  • zużycie opon, w których na skutek codziennej eksploatacji wyciera się bieżnik lub spada ciśnienie
  • odkształcony maszt
  • uszkodzona karetka (wygięty dach albo belki nośne, zniszczone profile gniazd zamka itp.)

Czasami uszkodzenia są tak duże, że nie opłaca się ich naprawiać i zachodzi konieczność wymiany wózka widłowego na nowy. Jeśli chcemy go kupić lub wynająć, należy zrobić to w sprawdzonej firmie, takiej jak Jung-Serwis

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl