Mity na temat używanych wózków widłowych

Wyposażenie przedsiębiorstwa w niezbędne maszyny bywa niezwykle kosztowną inwestycją, stąd wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup używanego sprzętu. Niemniej jednak wokół rzeczy "z drugiej ręki" narosło wiele mitów. Najlepszym tego przykładem są używane wózki widłowe, zakup których (w powszechnym mniemaniu) to przysłowiowe "wyrzucenie pieniędzy w błoto". Czy rzeczone mity rzeczywiście mają rację bytu?

Nowe jest lepsze?

Najpopularniejszy mit, który dotyczy nie tylko wózków widłowych, ale wielu innych niezbędnych produktów wyposażenia przedsiębiorstw traktuje o tym, że używany sprzęt na pewno jest zepsuty lub ma ukryte wady, jako że normalnie nie sprzedaje się dobrego sprzętu. Z czego to wynika? Prawdopodobnie z powszechnie stosowanej maksymy - nowe jest lepsze.

Niemniej jednak, wybierając używany wózek widłowy należy przede wszystkim zwrócić uwagę na renomę producenta, rok produkcji, ilość przepracowanych motogodzin oraz zlecić badanie techniczne, pozwalające określić jego stan techniczny. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko niepotrzebnych nerwów, ale w konsekwencji także sporo pieniędzy, jako że w pełni sprawne, używane wózki widłowe można kupić o połowę taniej!

Duże zapotrzebowanie na ten sprzęt sprawiło, że coraz częściej (zwłaszcza w Internecie) pojawiają się oferty nowych wózków widłowych po mocno zaniżonej cenie rynkowej. Czy to dobra alternatywa dla znanego, aczkolwiek używanego sprzętu? Zdecydowanie nie. Nie bez powodu nowe wózki widłowe to spory wydatek. Na ich cenę wpływa przede wszystkim fakt, że spełniają rygorystyczne europejskie normy, dotyczące nie tylko paramentów ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

Dlatego zakup wózka widłowego niewiadomego pochodzenia to bardzo nierozsądne posunięcie, chociażby przez wzgląd na to, że każde (nawet używane) wózki muszą przechodzić regularne badania techniczne i przeglądy konserwacyjne, znajdujące odzwierciedlenie w dokumentacji i Dzienniku Konserwacji Wózka Widłowego oraz być użytkowane przez osoby posiadające stosowne uprawnienia (UDT). Brak takich dokumentów może skutkować karą grzywny.

Reasumując, wbrew powszechnie istniejącym przekonaniom, używane wózki widłowe nie są wadliwe ani nie wpływają na jakość pracy przedsiębiorstwa. Dokładne sprawdzenie jego parametrów oraz stanu technicznego jeszcze przed zakupem pozwoli zaoszczędzić pieniądze i okazać się naprawdę dobrą inwestycją.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl