Kto może naprawiać wózki widłowe?

Wózki widłowe to urządzenia niezmiernie potrzebne, które wykonują bardzo różnorodną pracę. Są to maszyny niezmiernie często wykorzystywane do pracy w różnego rodzaju magazynach, podnoszenia ciężkich ładunków i innych tego rodzaju kwestii.

Kto może przeprowadzać serwis i naprawę wózków widłowych?

Jak się okazuje wózki widłowe powinien serwisować jedynie jak najbardziej przeszkolony do tego celu konserwator. Osoba ta powinna przejść wcześniej specjalistyczny kurs, po którym zdała odpowiedni egzamin państwowy.

Konserwator wózków widłowych musi zajmować się zarówno naprawą, jak też przeglądem tego rodzaju maszyn. Przy czym podstawę do serwisowania wózków widłowych stanowi ukończenie konkretnego kursu dla konserwatora wózków widłowych.

Praktycznie każdy profesjonalny serwis wózków widłowych posiada w swoich szeregach doświadczonego i odpowiednio przeszkolonego konserwatora. Jest to osoba, która przeszła specjalistyczny kurs i zdała egzamin przed członkami Urzędu Dozoru Technicznego, uzyskując w ten sposób właściwy certyfikat. Szkolenia tego rodzaju najczęściej są organizowane przez prywatne firmy. Wiedza konserwatora powinna obejmować przede wszystkim takie zagadnienia, jak bezpieczeństwo i higiena pracy, przepisy prawne oraz dokumentacja dozoru technicznego, jak również wszelkie zasady, związane z użytkowaniem maszyn. Natomiast jego umiejętności muszą skupiać się wokół konserwacji wózków widłowych.

Ponadto, warto, aby w zakładzie, który zajmuje się naprawą wózków widłowych wykorzystywano do tego celu jak najlepsze części zamienne. Należą do nich między innymi części do wózków Jungheinrich. Jak się okazuje Jungheinrich to marka, która produkuje najwyższej klasy sprzęt magazynowy. Wieloletnie doświadczenie firmy, jej nowoczesne zaplecze badawczo-rozwojowe oraz system jakości dają gwarancję solidności i wydajności produkowanego przez nią asortymentu.

Co więcej jest to praktycznie światowy lider w produkcji wózków widłowych -  w związku z czym z pewnością warto inwestować w części zamienne, produkowane właśnie przez tą firmę.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl