Kiedy wynajem wózka widłowego staje się bardziej opłacalny niż zakup?

Wózki widłowe to praktyczne pojazdy, które wykorzystuje się w wielu branżach. Znajdują one zastosowanie w transporcie towaru wewnątrz hal, magazynów, fabryk czy sklepów wielkopowierzchniowych. Mogą być one przydatne także na zewnątrz, przy rozładunku czy na budowach. Przedsiębiorstwo, które potrzebuje takiego sprzętu musi się zastanowić czy zainwestować w jego zakup, czy zdecydować się na wynajem. Kiedy to drugie rozwiązanie będzie bardziej opłacalne?

Zalety wynajmu

Wynajem wózków widłowych w Poznaniu będzie optymalnym wyborem dla przedsiębiorców, którzy korzystają z takich pojazdów sporadycznie, a nie na co dzień. To również jedynie wyjście dla firm, które nie posiadają środków finansowych potrzebnych na ich zakup. W tym wariancie przedsiębiorstwo nie blokuje swojego kapitału i nie będzie musiało ponosić kosztu serwisowania urządzeń. W praktyce jest to optymalne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i większych firm. Dostępne są wózki widłowe różnego typu oraz odmiennej klasy, a przy tym są one wynajmowane zarówno na krótki okres, jak i długoterminowo. Z tej drugiej opcji korzystają nawet duże przedsiębiorstwa, traktując ją jako alternatywę dla leasingu czy zakupu. Z kolei  krótkoterminowy wynajem wózka widłowego będzie idealny przy działalności sezonowej czy choćby w branży eventowej, gdy pojazdy są potrzebne tylko na określony okres czasu. Podmioty wynajmujące muszą dbać o sprzęt zgodnie z zasadami zawartej umowy, lecz otrzymują za to pełną opiekę serwisową, więc nie muszą się martwić ewentualnymi naprawami.

Kiedy lepiej zdecydować się na zakup?

Choć wynajem wiąże się z wieloma zaletami, to istnieją jednak sytuacje, w których to zakup wózka widłowego będzie lepszym rozwiązaniem. Dotyczy to przede wszystkim działalności, która wymaga codziennego dostępu do takich pojazdów. Wózki widłowe są bardzo kosztowne, więc jest to duża inwestycja, lecz na pewno opłaci się, jeżeli sprzęt będzie wykorzystywany każdego dnia. W przypadku braku dużych zasobów finansowych, przedsiębiorstwo może się również zdecydować na nabycie używanych wózków, których cena będzie uzależniona od stopnia eksploatacji, rocznika czy liczby przeprowadzonych napraw.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl