Kiedy wymienić opony w wózku widłowym?

Dobre użytkowanie wózka widłowego nie zależy tylko od sprawności wszystkich podzespołów, ale także od jakości ogumienia. Kluczowa rola opon polega tym, iż odpowiadają one za stabilność pojazdu oraz ładunku oraz bezpieczeństwo operatora. Dlatego tak ważne jest, aby były dopasowane do podłoża, po jakim się poruszają. Jednym ze sposobów dbania o sprzęt jest stała kontrola poziomu zużycia gum i ich wymiana.

Kiedy nadchodzi czas na wymianę?

Najczęstszym powodem wymiany opon, jak w każdym pojeździe, jest ich zużycie. Aby ułatwić życie użytkownikowi, producenci wytłaczają wskaźniki zużycia bieżnika, przez co w prosty sposób można odczytać właściwości gumy. Wyznacza się cztery sytuacje, które powodują zmianę ogumienia w wózku widłowym:

- nadmierne zużycie opony, gdy głębokość bieżnika jest niższa niż 16 mm,

- zniszczenie opony, przez rozwarstwienie lub pęknięcie,

- uszkodzenie opony, gdy widać wybrzuszenia, przecięcie lub wystawanie drutów,

- zmiana wymagań pracy wózka, np. poprzez poruszanie się po innej nawierzchni.

Oprócz tego, opony należy wymienić wtedy, gdy stan techniczny budzi zastrzeżenia operatora. Niesprawne ogumienie może być przyczyną braku zaliczenia kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. Wymiana nie powinna sprawić mechanikowi zbyt wielu problemów, jednak w razie wątpliwości warto udać się do autoryzowanego serwisu, jak jung-serwis.com/.

Dopasowanie opon do charakteru pracy

Opona wolniej się niszczy i gwarantuje doskonałą przyczepność w momencie, gdy jest dokładnie przystosowania do wymagań pracy. Z tego powodu, przez zakupem ogumienia zwraca się uwagę na miejsce wykonywania pracy, szczególnie czy będzie on działał na zewnątrz lub w hali. Ważna jest także intensywność zadań oraz rodzaj ładunku. W takim przypadku delikatne towary będą wymagać lepszej amortyzacji. Podczas zmiany opon najlepiej postawić na takie, które już były na wyposażeniu urządzenia. Informację o modelu znajdzie się na powierzchni ogumienia. Jednak gdy dochodzi do zmian w charakterze pracy, obowiązkowej wymianie podlega komplet opon.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl