Jakie części w wózkach widłowych zużywają się najszybciej?

Zacznijmy od tego, że w przypadku prawidłowego użytkowania wózków widłowych, liczba przeprowadzonych napraw będzie bardzo mała. Niemniej, nawet bezpieczne i zgodne z instrukcją korzystanie z nich, zawsze kiedyś skończy się awarią. Które z podzespołów ulegną najszybszej awarii?

Przekładnie i łożyska

Najszybszemu uszkodzeniu w wózkach widłowych ulegają zawsze elementy przekładni i łożysk. To one są narażone na olbrzymie obciążenia, wynikające nie tylko z konieczności ciągłej pracy, ale też ze względu na duże obciążenie robocze. O ile łożyska nie należą do najkosztowniejszych części o tyle przekładnie już tak.

Czytniki kart

Wózki widłowe są z reguły wyposażone w specjalne układy elektroniczne, których zadaniem jest kontrola czasu pracy. Odbywa się to za pomocą specjalnych kart chipowych, dopasowanych do określonego użytkownika lub pracownika. Awarie tych urządzeń spowodowane są przez wiele czynników. Do najczęstszych z nich należy błędne użytkowanie przez użytkowników.

Przełączniki i manipulatory

To kolejny element, który ulega bardzo szybkiemu uszkodzeniu. Dlaczego? Ponieważ są one przez cały czas przełączane, co oznacza stopniowe zużycie styków roboczych. W wózkach widłowych, przełączniki i manipulatory obsługują praktycznie wszystkie urządzenia. Oznacza to, relatywnie większe prawdopodobieństwo awarii, zwłaszcza w przypadku bardzo skomplikowanych obwodów elektrycznych.

Opony

Wózki widłowe przeważnie pracują na terenie hal, gdzie istnieje wysokie ryzyko przebicia opon. Stąd też pojawia się konieczność ich stosunkowo częstej wymiany. Dlatego tak ważne jest, by właściciel wózków widłowych posiadał w swoim magazynie choć kilka kół zamiennych, których zastosowanie nie opóźniłoby ciągu produkcyjnego.

Kupować, czy wynająć - kilka słów podsumowania

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, zakup wózków widłowych nie jest do końca opłacalny. Posiadanie ich na własność oznacza, że to po stronie właściciela jest obowiązek utrzymania ich na odpowiednim poziomie technicznym. O wiele tańszym rozwiązaniem jest wynajem wózków widłowych. Co więcej, jest to też bardziej praktyczny krok.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl