Jaką moc udźwigu ma wózek widłowy?

Kursy na obsługę wózka widłowego to dość często wybierane – z reguły – przez chłopców czy dorosłych mężczyzn formy specjalizacji. Ukończenie szkolenia daje kilka możliwości, które mogą okazać się przydatne w życiu zawodowym. W czym tkwi sekret popularności obsługi wózków widłowych oraz czym charakteryzują się te pojazdy?

Popularność obsługi wózków widłowych

Jest co najmniej kilka powodów, które zachęcają zarówno młodzież jak i dorosłych do wzięcia udziału certyfikowanych kursach obsługi wózka widłowego. Dokument potwierdzający te umiejętności jest z pewnością szansą na pozyskanie pracy np. w magazynie, hurtowni, na produkcji czy w dystrybucji. Poza tym jest to dodatkowa kompetencja, dzięki której łatwiej jest zmienić pracę, posiadając taki „as” w rękawie. Wózki widłowe to pojazdy, które umożliwiają przewożenie nawet bardzo ciężkich obiektów, produktów czy zespołu towarów. Ciężar, jaki mogą udźwignąć, bywa zaskakujący. Ile może zatem udźwignąć przeciętny wózek widłowy?

Wózek widłowy – moc udźwigu

Wózki widłowe to środki transportu wewnątrz danego obiektu. Są to dość ciężkie oraz mogące utrzymać ogromny ciężar maszyny. Na rynku dostępne są wózki w różnych wariantach. Zasadniczą ich cechą jest natomiast moc udźwigu. Ze względu na tę przesłankę dokonuje się wyboru sprzętu. Poniżej przykładowy wykaz podstawowych wózków spalinowych ze względu na moc udźwigu:

  • udźwig do około 1,6 tony,
  • udźwig do około 2,5 tony,
  • udźwig do około 3,5 tony.

Im większa moc udźwigu, tym naturalnie wzrasta waga maszyny. Pierwszy z wyżej wskazanych waży około trzech ton, kolejny blisko cztery, zaś ostatni mniej więcej pięć ton. Nieco cięższe bywają wózki elektryczne. Oczywiście na rynku dostępne są wózki spalinowe, których widły uniosą ciężar 10 ton lub więcej. Wszystko zależy od potrzeb firmy oraz towaru, jaki przewożą.

Kluczowym elementem budowy maszyny oraz jej funkcjonalności są widły do wózków widłowych. Umożliwiają one podniesienie ciężarów na odpowiednią wysokość oraz przetransportowanie ich we wskazane miejsce. Wymiary wideł uzależnione są od modelu sprzętu, choć zazwyczaj wykorzystuje się te o długości 100-240 cm.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl