Jak wynajem wózka widłowego może przełożyć się na redukcję kosztów w firmie?

Każdy przedsiębiorca szuka sposobów na obniżenie kosztów działalności swojej firmy. Jeżeli oszczędność jest dla nas priorytetem, warto rozważyć wynajem wózka widłowego. Przyniesie to naszej firmie liczne korzyści. Jakie? Tego warto się dowiedzieć z dalszej części podanego artykułu.

Radykalny wzrost efektywności

W przypadku zdecydowanej większości prac fizycznych maszyny są znacznie wydajniejsze od ludzi. Nie inaczej jest w przypadku wózków widłowych. Ich zdolność udźwigu jest nieporównywalnie wyższa, aniżeli w przypadku ludzi. Najlepsze wózki widłowe mogą przenosić ładunki o wadze sięgającej kilku ton. W związku z tym jeśli zaopatrzymy naszą firmę w taki wózek, będziemy mogli obniżyć koszty związane z zatrudnianiem magazynierów. Wózek widłowy skutecznie zastąpi cały tabun pracowników i poprawi kondycję finansową naszego przedsiębiorstwa.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Innym bardzo istotnym atutem wynikającym ze stosowania wózków widłowych jest bezpieczeństwo. Pracownicy będą mniej narażeni na nadwyrężenie swoich kręgosłupów i niebezpieczne wypadki. Takie zdarzenia są nie tylko stresujące i przykre, ale także często wiążą się z koniecznością wypłaty sutych odszkodowań. W związku z tym wzrost bezpieczeństwa wynikający z używania w magazynie wózków znajdzie swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w oszczędnościach. Nie ma tu znaczenia, czy postawimy na nowe sprzęty, czy też wózki widłowe używane. Niezależnie od wieku urządzenia wózek zawsze będzie bezpieczniejszy niż ręczne przenoszenie ciężarów.

Wynajem lepszy niż zakup?

W przypadku, gdy szukamy oszczędności, musimy liczyć się z każdą złotówką. Nabycie nowego wózka widłowego może przekraczać możliwości finansowe naszej firmy i nierzadko jest po prostu niezbyt opłacalne. Alternatywą dla zakupu jest wynajem używanego wózka. Wózki widłowe używane często w niczym nie ustępują tym świeżo z salonu, a ich wynajem jest nieporównywalnie tańszy. Warto więc rozważyć decyzję o wynajęciu wózka widłowego nawet w przypadku, gdy używana przez nas powierzchnia magazynowa nie jest zbyt duża.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl