Jak ustrzec się przed zakupem awaryjnego wózka widłowego?

Wózek widłowy znacznie ułatwia pracę w halach produkcyjnych i magazynach, aby tak się jednak stało, musi być sprawny. Tymczasem wiele modeli dość często się psuje, utrudniając efektywne działania logistyczne. Potencjalne naprawy i serwis związane są z dużym nakładem finansowym, który nie jest korzystnym rozwiązaniem dla żadnego przedsiębiorcy. Okazuje się, że istnieje kilka pomysłów i rozwiązań, które pozwalają ustrzec się przed tego typu problemami. Najważniejsza jest ostrożność i rozważny zakup. Jak zatem sprawdzić, czy nie kupujemy kota w worku?

Testuj i pytaj, czyli podstawowe prawa nabywcy

Zanim kupisz wybrany wózek widłowy, przyjrzyj mu się dokładnie. Włącz silnik i wykonaj jazdę testową- przyglądaj się i słuchaj. Sprawdź, czy silnik zapala się bez problemu, wózek porusza się bez niepokojących dźwięków, a także czy jego ogólny stan techniczny jest prawidłowy. W przypadku wózków widłowych akumulatorowych, warto sprawdzić także stan akumulatora. Sygnałem ostrzegawczym powinny być zielone i białe kryształy, które zwiastują jego zasiarczenie. Kolejnym elementem jest maszt pojazdu. Powinien być gładki, bez odkształceń, dzięki czemu przewożony ładunek będzie stabilny.

Równie ważny jest stan wideł. W dalszej kolejności warto przyjrzeć się poszczególnym układom: kierowniczemu (wózek właściwie reaguje na ruchy kierownicy, porusza się płynnie), hamulcowemu, postojowemu. Jakiekolwiek uszkodzenia lub nieprawidłowości w tym obszarze nie tylko prowadzą do spadku bezpieczeństwa podczas użytkowania, ale grożą również awaryjnością i drogim serwisem. Sprawne powinny być również światła, a nowe opony uchronią nas przed drogą wymianą. Niepokojące powinny być zmiany nadwozia: uszkodzenia lub rdza. W przypadku zakupu modeli używanych, warto sprawdzić książkę serwisową. Dzięki temu dowiemy się, czy wózki widłowe były prawidłowo serwisowane, a także jakie części ulegały najczęstszym awariom lub które z nich były wymieniane. Książka serwisowa jest źródłem wielu informacji i cenną bazą wiedzy dla potencjalnego nabywcy.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl