Jak uniknąć szybkiej awarii wózka widłowego?

Jak przydatnym narzędziem jest wózek widłowym, przekona się tylko ten, który używa go regularnie. Dzięki jego niewielkim rozmiarom można nim wjechać niemal w każdą przestrzeń. To przydatna właściwość, kiedy trzeba przenieść ciężką paletę, która jest na samym końcu innych palet. Jednak, żeby cieszyć się wózkiem widłowym dłużej, należy o niego dbać.

Sprawdzony sposób zarządzania wózkiem widłowym

Przeglądy wózków widłowych są nieodłącznym elementem, o którym należy pamiętać już przy zakupie. Profesjonalnie przeprowadzony przegląd jest w stanie zapobiec poważnym awariom. Dzięki temu sprzęt nie tylko będzie gotowy do dalszej pracy, ale także zaoszczędzić pieniądze na kolejnych naprawach. Zaniedbanie regularnych przeglądów może doprowadzić do awarii tak poważnej, że taniej będzie kupić nowy wózek widłowy.

Mała część, która wiele zmienia

Kolejnym ważnym elementem przedłużającym życie maszyny, jest używanie jej zgodnie z przeznaczeniem. To w czasie codziennej pracy dochodzi do większości awarii. Można ich uniknąć, gdy operator stosuje się do wszystkich zaleceń producenta.

Dobrym przykładem jest dbanie o baterię. Jeśli cały dzień maszyna jest w ruchu, to nie powinno być zaskoczeniem, gdy nagle przestanie funkcjonować. Odpowiedzialna będzie za to bateria, która nie jest w stanie wytrzymać takiego tempa pracy. Dlatego przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia, należy rozplanować dzień, w którym uwzględnione zostaną odpowiednio długie przerwy na ładowanie baterii.

Pamiętaj, że kiedy bateria dochodzi już do 20% mocy, powinna być ładowana. W przeciwieństwie do tych, które można spotkać w przedmiotach codziennego użytku, używanie sprzętu poniżej tego poziomu, może prowadzić do uszkodzenia ważnych podzespołów, a nawet do awarii całego silnika.

Regularnie sprawdzaj poziom wody, która jest niezbędna do prawidłowego działania baterii. Fachowcy zalecają taką kontrolę co 5 - 10 doładowań. Zaniedbanie prowadzi do wysuszenia niektórych elementów baterii. Wtedy są niezwykle podatne na uszkodzenia mechaniczne. Taki defekt prowadzi do stałego uszkodzenia.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl