Jak serwisować wózki widłowe?

Wózki widłowe to często niezwykle mocno eksploatowane pojazdy. Ich brak lub awaria może wstrzymać logistyczne operacje firmy związane z prawidłowym przepływem towarów. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby regularnie dbać o ich stan techniczny i na bieżąco je serwisować.

Obowiązkowe badanie w UDT

Należy pamiętać, że wózki widłowe są pojazdami podlegającymi nadzorowi ze strony UTD (czyli Urzędu Dozoru Technicznego). W związku z tym, każdy właściciel widlaka jest zobowiązany wykonać badanie odbiorcze. Powtarza się ono cyklicznie, najczęściej co roku. Informacja o dacie kolejnego badania odbiorczego umieszczana jest na naklejce pozostawionej przez Inspektora Urzędu Dozoru Technicznego. Badanie to wykonuje się w celu sprawdzenia działania podzespołu pojazdu oraz kontroli dokumentów. Regularne serwisowanie wózka widłowego pozwala na zachowanie podstawowych standardów bezpieczeństwa, a także obniżenie kosztów napraw.

Miejsca naprawy

Wózki widłowe jak każde inne pojazdy mogą ulec awarii. Za codzienne sprawdzenie stanu technicznego widlaka i jego gotowości do pracy odpowiada operator. Do zakresu jego obowiązków należy m.in. wymiana butli gazowej w wózkach spalinowych o napędzie LPG czy uzupełnianie poziomu oleju. Te podstawowe czynności nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Jednak w przypadku awarii wózka widłowego należy go już powierzyć profesjonalistom.

Wózki widłowe są naprawdę popularnym i wręcz niezbędnym sprzętem w firmach. W szczególności w miejscowościach jak Poznań, skupiających wiele obiektów przemysłowych i magazynów. Dlatego wpisując w przeglądarki frazy jak “wózki widłowe części Poznań”, musimy zwrócić baczną uwagę na to, czy dany serwis posiada oryginalne części zamienne. Pamiętajmy, że popularne widlaki produkuje wiele firm, jak Toyota czy Linde. Autoryzowany serwis danego producenta jest podstawą przyszłego bezawaryjnego działania posiadanego wózka widłowego. Dlatego decyzji o wyborze miejsca serwisowania nie należy podejmować pochopnie. Poza oryginalnością części warto również sprawdzić opinie innych klientów.

Pamiętajmy, że autoryzowane serwisy mogą liczyć na techniczne wsparcie producentów, zarówno w zakresie dostaw części, jak i szkoleń dla pracowników. Pomaga im to utrzymać najwyższy standard obsługi. W takim serwisie otrzymamy kompleksową usługę obejmującą zarówno przeglądy techniczne, jak i przeglądy konserwatorskie. Możemy również liczyć na naprawę wszystkich podzespołów, wymianę opon i kół oraz dbałość o przygotowanie niezbędnej dokumentacji, a nawet doradztwo w zakresie kupna nowego modelu wózka widłowego.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl