Jak nie przepłacić za wózek widłowy?
Zakup wózków widłowych to niezwykle droga inwestycja, na którą wielu przedsiębiorców nie może sobie pozwolić. Niemniej jednak istnieje kilka innych możliwości finansowania, z którymi warto się zapoznać..
Wózki widłowe z "drugiej ręki"
Zakup używanego wózka widłowego to spora oszczędność, jako że można znaleźć sprzęt w bardzo dobrym stanie nawet za połowę ceny nowego wózka. W tym miejscu warto obalić powszechnie obowiązujący mit traktujący używane pojazdy jako synonim awaryjności lub ukrytej wady. Nic bardziej mylnego. Biorąc pod uwagę zakup sprzętu z drugiej ręki, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników: markę, ilość przepracowanych motogodzin oraz rok produkcji. Zaleca się także przeprowadzanie badań technicznych pozwalających zweryfikować stan techniczny danego pojazdu. To pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów związanych z potencjalną naprawą i konserwacją niesprawdzonego egzemplarza.
Leasing sprzętu
Finansowanie wózków widłowych z wykorzystaniem leasingu to niezwykle popularna forma użytkowania sprzętu, na którą decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw. Firmy zajmujące się leasingiem tego typu urządzeń wychodzą naprzeciw potrzebom rynku, proponując niezwykle korzystne warunki, niejednokrotnie dopasowane indywidualnie do klienta. Niemniej jednak warunki umowy leasingowej uzależnione są od kilku czynników, takich jak: - okres przekazania w użytkowanie (w leasingu operacyjnym 3 - 7 lat, w leasingu finansowym od 6 miesięcy do 2 lat) - wysokości pierwszej wpłaty (oscyluje około 10%) - czas prowadzonej działalności gospodarczej oraz ogólna kondycja leasingobiorcy
Klient jest także zobowiązany do ubezpieczenia sprzętu ( w tym OC).
Ta forma finansowania pozwala na korzystanie nie tylko z nowego sprzętu, ale także używanego. Zastanawiając się nad leasingiem urządzeń, warto zrobić rozeznanie na rynku i wybrać jak najlepszą ofertę.
Dofinansowanie z ZUS
ZUS oferuje program bezzwrotnej dotacji na dofinansowanie przedsiębiorstw w ramach programu mającego za zadanie poprawić bezpieczeństwo i zdrowie w miejscu pracy. W przypadku małego przedsiębiorstwa kwota dotacji może wynosić nawet 50 000 złotych. Z racji tego, że program ten cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, dużą rolę w ubieganiu się o tę formę dofinansowania odgrywa prawidłowo przygotowany wniosek, który wielu osobom sprawia nie lada kłopot dlatego warto skorzystać z usług firm zajmujących się pomocą w uzyskiwaniu dofinansowania w ramach różnego rodzaju programów.