Ile kosztuje konserwacja wózka widłowego?

Zakup wózka widłowego to dla każdej firmy niezwykle poważna inwestycja, ponieważ pojazd ten kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z tego względu warto podjąć odpowiednie działania, które zagwarantują mu idealny stan techniczny przez długie lata. Podstawowym warunkiem osiągnięcia tego celu jest regularna konserwacja wózka przez specjalistę posiadającego uprawnienia UDT. Dzięki temu nie tylko zapewnimy samemu pojazdowi długą żywotność, ale także maksimum bezpieczeństwa jego operatorowi.

Wydatek stosunkowo niewielki, ale niezbędny

Konserwacja wózka widłowego polega na dokonaniu jego dokładnego przeglądu technicznego, łącznie ze smarowaniem podzespołów czy wymianą zużytych elementów na nowe (np. klocków hamulcowych). Wszelkie czynności muszą zostać odnotowane w specjalnym dzienniku konserwacji, zawierającym szczegółowe dane na temat maszyny (marka, rok produkcji, waga, udźwig, właściciel itp.). W przypadku większości modeli omawianych sprzętów przeglądy powinny odbywać się co miesiąc lub dwa, ewentualnie po przepracowaniu konkretnej liczby tzw. motogodzin. Osobą uprawnioną do tego zadania jest wykwalifikowany i doświadczony konserwator wózków widłowych posiadający uprawnienia UDT (Urzędu Dozoru Technicznego). Firmy decydują się zazwyczaj na wynajęcie takiego specjalisty z zewnątrz, choć niekiedy zatrudniają własnego - zwłaszcza wtedy, gdy dysponują dużą flotą pojazdów, obejmująca co najmniej kilkanaście sztuk. Za przeszkolenie pracownika w tym kierunku zapłacimy nie więcej niż 1000-2000 zł, a pozwala to w znacznym stopniu ograniczyć wydatki. Koszt jednostkowego przeglądu konserwatorskiego wynosi od około 50 zł do 100 zł za jeden wózek, natomiast w przypadku większej liczby sztuk cena całkowita maleje. Jest to stosunkowo niewielki wydatek, zważywszy na to, że badanie połączone z naprawą usterek skutkuje:

  • sprawnym działaniem maszyny
  • zwiększeniem bezpieczeństwa operatorów i innych pracowników
  • wyeliminowaniem zagrożenia związanego z wypadkiem, co skutkowałoby koniecznością płacenia wysokiego odszkodowania i kary

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl