Gdzie kupić wózki widłowe?

Wózki widłowe to jedne z najbardziej przydatnych urządzeń, zarówno w magazynach, jak i zakładach produkcyjnych. Pozwalają na szybki i sprawny załadunek, jak i rozładunek towarów zmagazynowanych na regałach, co pozwala lepiej wykorzystywać posiadaną przestrzeń biurową. Jaki wózek warto kupić? Gdzie szukać dobrego pojazdu?

Wózek widłowy - spalinowy, czy elektryczny?

Główny podział wózków widłowych przebiega wokół źródła zasilania. Popularne są zarówno wózki spalinowe, jak i elektryczne, i oba rodzaje mają swoje mocne, jak i słabe strony, dzięki czemu znajdują zastosowanie w nieco odmiennych warunkach. Wózki spalinowe świetnie sprawdzają się przy wszelkich pracach wykonywanych na zewnątrz pomieszczeń - zarówno odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, jak i większa moc sprawiają, że nadają się do tego wręcz idealnie. Nieco niższy jest również koszt ich zakupu. Kolejnym atutem jest możliwość szybkiego uzupełnienia zapasów energii - paliwo można dolać, a butlę z gazem wymienić, co zajmuje nie więcej, niż 5 minut.

Z kolei wózki o napędzie elektrycznym są chętniej wybierane przy pracach wykonywanych wewnątrz pomieszczeń - są znacznie cichsze, nie emitują spalin i szkodliwych substancji, nie wyciekają z nich również żadne substancje (np. oleje), które mogłyby stanowić niebezpieczeństwo dla innych. Niższą moc i konieczność długiego ładowania akumulatorów rekompensują tańszą eksploatacją, a posiadanie kilku zestawów baterii pozwala na zniwelowanie niedogodności związanych z długim ładowaniem.

Wózki widłowe poznań - gdzie kupić i na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę nie tylko na model i cenę, ale również na sprzedawcę. Kluczowe są nie tylko kwestie finansowe, ale również gwarancja (jak długa i gdzie dokonywane będą naprawy, kto jest gwarantem), czy możliwość serwisowania przez specjalistów. Jeśli chodzi o wózki widłowe Poznań ma do zaoferowania bogatą ofertę, ponieważ wiele podmiotów zajmuje się ich sprowadzaniem i dystrybucją.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl