Czym kierować się przy wyborze kursu na wózek widłowy?

Niejednokrotnie pracując w dużym markecie potrzebujemy mieć uprawnienia na wózek widłowy. Wtedy musimy przejść specjalny kurs, który pozwoli nam takimi pojazdami się poruszać. Można go zwykle wykonać w sklepie, ponieważ organizuje go sam pracodawca. Jednak czasami kurs może nam być potrzebny w innych sytuacjach, a wtedy najczęściej musimy go sobie zorganizować samodzielnie, to znaczy znaleźć specjalną firmę, która takie kursy przeprowadza. Istnieją także różne uprawnienia, które pozwalają nam obsługę różnych rodzajów urządzeń. Dziś przyjrzymy się bliżej tej kwestii.

Uprawnienia na wózki widłowe

Jeśli kurs organizuje nam pracodawca, na przykład, gdy pracujemy w magazynie bądź dużym markecie, nie musimy się niczym przejmować. Sam szef będzie wiedział, jakich uprawnień będzie nam potrzeba, byśmy mogli obsługiwać typowy sprzęt do przenoszenia i podnoszenia towarów. Często na wózek będziemy bowiem zakładać inny osprzęt, na przykład zamiast tradycyjnych wideł, będą to chwytaki do wózków widłowych, obrotnice, chwytaki boczne i tym podobne. Na pewne rodzaje osprzętu musimy mieć specjalne zezwolenia, ponieważ zwyczajne prawo do prowadzenia wózków nie będzie wystarczające.

Samodzielnie szukanie kursu

Jeśli jednak zamierzamy wybrać się do pracy na magazyniera, bądź też market, w którym chcemy pracować, wymaga, by przed zatrudnieniem się mieć już uprawnienia na wózki, to musimy kurs przejść samodzielnie. Wtedy konieczne jest wyszukanie firmy, która taki kurs przeprowadza. Oczywiście musimy wybrać się na odpowiedni rodzaj szkolenia, to znaczy taki, który da nam wymagane uprawnienia. W tym celu najpierw dowiedzmy się od swojego przyszłego pracodawcy, co konkretnie będziemy musieli mieć, by móc u niego pracować. Może się bowiem okazać, że będziemy obsługiwać wózek z obrotnicą, platformą dla obsługi, czasem mogą to być chwytaki do wózków widłowych, bądź jeszcze coś innego. Możemy zrobić kompleksowe uprawnienia, które będą dawać nam prawo do obsługi różnych maszyn i osprzętu do nich. Taki kurs będzie nieco droższy, a my będziemy musieli przyswoić więcej wiedzy, a także zdać bardziej złożony egzamin.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl