Części, które często wymienia się w wózkach widłowych

Elementy odpowiedzialne za podnoszenie i opuszczanie wideł

Wózki widłowe są powszechnie wykorzystywane w magazynach, halach produkcyjnych, a także centrach logistycznych. Pomimo niewielkich rozmiarów urządzenia te są w stanie przenosić duże ciężary. Ogromne obciążenia, jakim poddawane są wózki, przyspieszają zużywanie się poszczególnych elementów. Najczęściej występujące usterki dotyczą podnoszenia i opuszczania wideł. Tego rodzaju awarie związane są zazwyczaj z uszkodzeniem złączy oraz zaworów.

Elementem, który często ulega uszkodzeniu i musi być wymieniany, są również same widły. Są one narażone na wygięcie oraz skręcanie. Do powszechnych prac konserwacyjnych wykonywanych przez serwisantów należy także wymiana wydłużonych łańcuchów. Zdaniem ekspertów wiele usterek i uszkodzeń jest spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem sprzętu, a także montażem podzespołów niskiej jakości.

Podzespoły służące do naprawy najważniejszych układów

Części do wózków widłowych podobnie jak do samochodu różnią się między sobą jakością. W sprzedaży dostępne są zarówno podzespoły oryginalne, jak i droższe i tańsze zamienniki. Od tego, które z nich zostaną zamontowane, zależy awaryjność sprzętu. Każdy wózek widłowy jest wyposażony w kilka najważniejszych układów, takich jak: napędowy, przeniesienia napędu, hydrauliczny, podnoszenia, elektryczny, hamulcowy, czy też kierowniczy. Stosunkowo często dochodzi do awarii jednostki napędowej, a także skrzyni biegów. Uszkodzeniom ulegają przede wszystkim filtry powietrzne i hydrauliczne, rolki, łożyska, cylindry, linki oraz bębny hamulcowe.

Za nieprawidłową pracę układu hydraulicznego mogą być odpowiedzialne przetarte bądź skorodowane przewody, a także uszkodzone gwinty. Aby uniknąć kosztownych i pracochłonnych napraw, należy na bieżąco kontrolować stan wózka i zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju wycieki. Urządzenie należy oddać do serwisu niezwłocznie, gdy pojawią się problemy z uruchomieniem silnika lub jego nierównomierną pracą. Nie należy również bagatelizować luzów w kierownicy oraz słabo działających hamulców, które często ulegają zużyciu eksploatacyjnemu.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl