Jak przebiega regeneracja części?

Cechą charakterystyczną wszystkich urządzeń mechanicznych jest zużycie eksploatacyjne. Poszczególne elementy w wyniku użytkowania przestają działać prawidłowo. Aby przywrócić urządzeniu sprawność i funkcjonalność, należy dokonać wymiany zużytego bądź uszkodzonego podzespołu najlepiej na nowy. Niestety niektóre części zamienne są niedostępne lub bardzo drogie. Jeśli potrzebne podzespoły nie są dostępne na rynku lub kosztują zbyt wiele, jedynym ratunkiem pozostaje regeneracja części.

Proces ten polega na przywróceniu zużytym lub uszkodzonym elementom ich dawnych cech. W wyniku przeprowadzonej obróbki częściom przywracane są ich fabryczne cechy i wymiary. Tego rodzaju czynności przeprowadzane są zwykle w specjalistycznych warsztatach wyposażonych w odpowiedni sprzęt. Regenerację części najczęściej wykonują właściciele starych samochodów lub wózków widłowych.

Regeneracja części krok po kroku

W związku z tym, że prawidłowo przeprowadzony proces regeneracji jest dosyć złożony, warto przekonać się, jak przebiega na przykładzie wózków widłowych. Aby regenerowane części były bezpieczne i niezawodnie, każdy etap musi być przeprowadzony z zachowaniem surowych norm jakościowych. Cały proces rozpoczyna się od oceny stanu technicznego wózka. Zużyte podzespoły wpływające na poziom bezpieczeństwa, takie jak koła czy hamulce, nie podlegają regeneracji i powinny zostać wymienione na nowe. Po demontażu uszkodzonych elementów i ich oczyszczeniu podejmowana jest decyzja o sposobie ich naprawy.

Regeneracji poddane zostają m.in.sprężyny, koła zębate, cięgna oraz osie. Jeśli silnik nosi objawy dużego zużycia, poddawany jest generalnemu remontowi, w ramach którego wymieniane są uszkodzone elementy. W zależności od wieku i stanu akumulatora może on podlegać regeneracji lub wymianie na nowy. Kompleksowa regeneracja części wchodzących w skład wózka widłowego obejmuje również szpachlowanie, szlifowanie i lakierowanie ramy, przegląd układu hydraulicznego oraz kierowniczego.

Zewnętrzne elementy wózka poddaje się piaskowaniu oraz ponownemu lakierowaniu. Takie działanie pozwala przywrócić maszynie efektowny wygląd. Po wykonaniu czynności regeneracyjnych wózki są składane i przeprowadzana jest kontrola jakości pod obciążeniem. Jeśli wyniki kontroli są zadowalające, sprzęt trafia z powrotem do właściciela.

ZAMÓW USŁUGĘ LUB ZAPYTAJ

509 377 968 lub 502 319 556

biuro@jung-serwis.pl